diş eti kanaması için ne yapmalı Ile ilgili detaylı notlar

Kompetan doktor Yalvarış ederim geçmiş olsun.. Vecalarınız oluşursa doktorunuza sormaya ve burada sormaktan çekinmeyiniz.

kemal selam hekim mir. dişimde apse oluşmuştu hastaneye gittiğimde iç semtı deldiler iltihabı muattalalttılar. ameliyattan sonra iltihap geçmedi çürük dişimin nezdinde göz erimi bir şhizmetlik oluştu iltihap geliyor oradan.

emira Merhaba 3 kamer önce öndeki dişime dolgu örgüldı yapmış oldurmaz olaydım. Bi süre sonra ağrı hayata geçirmeye temelladı iltihap oluşmuş hat tedavisi dediler ltihaplıyken kanal tedavisinin ilk aşamasını yapıtlar sebebiyleüm gözüm ağız ağıza şsorunti dişime pansuman mimarildı iki defa. Aynı zamanda antibiyotik kullanıyorum.

ıtır Hocam merhabalar, üst azı dişimin (daha önceden kanal tedavisi uygulanmıştı) dolgusu düştü baya bir zamandır ihmal ediyordum ne yazık ki son günlerde şfiilkinlik oluştu kendi kendine indi bir elan oluştu bugün ferda giderim derken yeniden şhizmettiğini gördüm zaman elimle yoklama ederken bir anda patladı ve iltihap fışkırdı arkasından da beş on kanla bozuk aktı eş hekimine kafavurdum takkadak bana Sulcid 375 yazdı fakat ben bu yıl 3 yol penisilin ve türevi ilaç kullandım ilacı kullansam mı diş doktoruma gideceğim lakin kullanmadan mı gitsem kullanıp mı gitsem bilemedim bir de bu iltihabın patlaması çok sakıncalı mı kana karışma kabilinden bir durumu var mı :S

ali Merhaba hekim koca. Takribî 6 yıl önce yapmış oldurdığım hat tedavili dişim Son bir iki aydır apse hayata geçirmeye ve ağrımaya esasladı diş.hekimine gittim baktı direk çekilecek dedi diğer bi çaresini yasak mu acaba çektirmek istemiyorum

Apseli bölgenin etkisi diş apsesi otama edilene denli sürer. Bu sürede diş ve kemikler erimeye devam edecektir. Iyileştirme edilmez ve tedaviye geç lafınırsa diş kaybedilebilir.

kenan hocam dişimdeki dolgu düştü doktoruma gittim dişimi birazdaha oydu ve yeni dolgu yaptı bir sıra sonrasında dişimde müthiş bir acı kafaladı tekrar gittim dolguyu aldı arızi dolgu koydu ve iltihap geçzayıf dişi düzenıcaz dedi 1 hafta oldu acı hiç dinmiyor otlarımı intizamlı olarak kullanıyorum dahada dumanye gitmeye mebdeladı benizüm komple şmeslekti teşhisnmayacak haldeyim ne yapmam gerekir

gulsum Merhaba benim sag tarafim cebin felci geçiriyor sol tarafim daki 3 dis apse yapti surat felciyle alakali olabilirmi

dündar Hocam merhaba.Benim 2 çağ önce sol üst üst dişimde 20 likle onun arkasındakı diş arasında agrı vardı.Doktora gittim dün, bana iltihaplanmış dedi ilaç tedavisi uygulucam dedi klacid ve majezik verdi.

nur Selam hocam ben18 yaşındayım bundan4 kamer önce üst cenemin sol 6 ve 7 numaralarinda çürüme gördüm ve savsama etmemek yerine ağrı olmamasına karşın bir hekime başlangıçvurdum. Hekimim röntgene lüzumlu duymadi ve disimde aşkın hasar olmadığını söylemiş oldu ve amalgam dolgu yapti.dolgudan sonrasında disim devamlı agriyordu ve mualla oldugunu da nüans yazar 2gun sonra hekimime tekrar gittim, dolgu sonrası agrinin düzgülü oldugunu söyledi ve disimin mürtefi kisimlarini torpu yontemiyle duzeltmeye calisti lakin disim uyusturulmadigi icin cok agrim evet koltukta acidan aglayinca hekimim disi tam temizleyemedigini dolguyu tekrarlayacagini söylemiş oldu fakat hekimime guvenmedigimden gitmedim sinav donemimde gitmem mumkun degildi.

Diş köklerinde oluşan apseler munsap bakımının bünyelmaması ve oluşan çürüklere müdahale edilmemesinden dolayı oluşmaktadır. Diş ve diş hitit arasındaki apseler ise gene günce olarak ağız bakımının konstrüksiyonlmamasından dolayı diş aralarında kalan rızık zaitklarının temizlenmeyip burada bakteri ve tartarlarla beraber apselerin oluşmasına pop over to this website niçin olmasıdır.

Bilirkişi hekim Kesinlikle bir diş hekimine gitmelisiniz. Düşünülecek bir hâlet değildir. Eğer apse kurutucu verecekse bunu doktorunuz verecektir. Çürük dişinizi elden iyileştirme yaptırın..

Kompetan doktor Göremeden bu süje için yorum açmak güzel değildir. Röntgen filmine gereksinim olabilir..

İrem röntgen çektirmiştim iş 20 lik diş de bileğil apse oluşmuş ondan dolayı demişti hekim. antibiyotik verdi. bitir bişeyin kalmaz dedi fakat ortalama 2 hafta sonrasında tekrarladı. dediğiniz kadar iltihaplanmayı kurutup yeniden doktora görünecem. Teşekkürname ediyorum, kolaylık gelsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *